2.JPG

Hi.

Effie is my fashionable alter ego. For me fashion is still emerging and a constantly changing form of art that everyone's able to create; I don't take it too seriously, though.

Posh & Sporty Spice.

Hi! 

Maybe it's a little boring and it's kind of 'the old lady talk' but I'm so happy that spring is here! The most important part of it is the freedom of outfit choice - finally I don't have to worry that my shoes will get stuck in the snow or that my face will look like a beet in the pics, because it's 0 F :) And about the outfit itself - I love that kind the most, it's really comfy and it has an elegant twist to it (not to mention leopard print!).

 

Cześć!

Prawdopodobnie moja gadka o pogodzie staje się powoli nudna, ale naprawdę bardzo się cieszę, ze jest już wiosna. Najważniejsza jej zaleta to to, że przy wyborze stylizacji nie muszę się dłużej martwić, że moje buty utkna w śniegu albo że moja twarz będzie kolorem przypominac barszcz z powodu -20 stopni Celsjusza na zewnatrz :) Jeśli chodzi o sama stylizację to takie uwielbiam najbardziej - jest wygodna i odrobinę elegancka, nie wspominajac już o panterce ;) 

t-shirt - Forever 21

jeans, sunglasses - H&M

coat - Topshop

heels - Bershka

 
Chicago Blogger Network
 

Easy Peasy.

The classic one.