2.JPG

Hi.

Effie is my fashionable alter ego. For me fashion is still emerging and a constantly changing form of art that everyone's able to create; I don't take it too seriously, though.

Isabel Marant for H&M.

Cześć,

nie wiem jak Wy, ale ja juz od paru miesięcy odliczam dni do 14stego listopada - do sklepów H&M wchodzi kolekcja Isabel Marant! Jest to chyba najlepszy wybór H&M jeśli chodzi o współpracę z projektantami - oczywiście moim zdaniem :) Dwa dni temu do internetu trafił pełen lookbook i utwierdził mnie w przekonaniu, że już 13stego listopada wieczorem ustawię się w kolejce ;) Moim absolutnym numerem 1 sa skórzane botki z frędzlami, ale kurtka typu bomber, bordowymi rurkami 3/4 czy marynarka oversize także nie pogardzę! Poniżej sa moje ulubione elementy z kolekcji - akcesoria może nie powaliły mnie na kolana, ale i tak jest bosko ;)

Pozdrawiam!

 

Hi,

it's been a couple months now since I started countdown to November 14th - Isabel Marant for H&M collection hits the stores! It's my dream collaboration and I'm sooo excited - the lookbook only reassured me that I seriously need to start saving $$$ :) The bestest items of the collection are ankle boots and yup, I'm going to stand in line the night before just to be sure to get them ;) Another awesome things are bomber jacket, burgundy pants and oversized blazer. Go ahead and take a look :)

Cheers!

American Graffiti.

Polka and the dots.